ΑΙΟΛΟΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΕΣΠΕΠ

Α.Ο.Π. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ  2-3

ΕΡΜΙΟΝΗ 2/2/2019

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κράτησε περίπου 2,5 ώρες η ομάδα μας αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 3-2 της αντίστοιχης του Κρανιδίου. Το ίδιο σκορ είχε έρθει και στον αγώνα του πρώτου γύρου στο Άστρος και κράτησε το ενδιαφέρον του κόσμου που το παρακολούθησε μέχρι το τέλος. Η ομάδα του Κρανιδίου ξεκίνησε πολύ ζεστά και προηγήθηκε με 1-0. Ο Αίολος ισοφάρισε με επίσης πολύ καλή απόδοση σε 1-1 και προηγήθηκε με 1-2 σε ένα σετ που έληξε στο 29-31. Το Κρανίδι σε ένα πολύ καλό για την ομάδα του σετ ισοφάρισε σε 2-2 και οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στο τάϊ μπρέικ όπου ο Αίολος πήρε με 20-18 παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ με 13-8. Πολύ καλό βόλλεϋ και από τις δύο ομάδες,με λίγο πιο ψύχραιμη την ομάδα μας που αρνήθηκε να παραδοθεί στο 13-8 πάλεψε μέχρι τέλους και πανηγύρισε στο τέλος τη νίκη.

Στο τελευταίο παιχνίδι μας για τη σαιζόν, με τον Α.Ο.Φάριδος στο Άστρος σας θέλουμε όλους στο πλευρό μας!

ΑΙΟΛΟΣ : (Προπονητής Μαχλής Αναστάσιος)Δαλιάνης Φώτης, Τσάτσουλης Βασίλης, Κοχλιός Μάνος, Φουντούλης Ηλίας, Πίκουλης Τόλης, Βλαχάκης Γιώργος, Φάκλαρης Δημήτρης,Τατούλης Παναγιώτης,Κουρμπέλης Παναγιώτης.