Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΕΣΠΕΠ ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ 3-1

ΑΙΟΛΟΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΕΣΠΕΠ

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ 3-1

ΝΑΥΠΛΙΟ 19/1/2019

Ήττα δυστυχώς για την ομάδα μας από τον Οίακα Ναυπλίου που ήταν καλύτερος στα περισσότερα σημεία του αγώνα. Στο πρώτο σετ ο Οίακας φάνηκε ανώτερος και πήρε δίκαια προβάδισμα με 1-0. Ο Αίολος αντέδρασε στο δεύτερο σετ και με αρκετή διαφορά ισοφάρισε σε 1-1. Στο τρίτο σετ οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 12-12 όπου και άρχισαν κάποιες, ελπίζουμε όχι ηθελημένα, λανθασμένες αποφάσεις του διαιτητή κ. Μπούκουρα υπέρ της ομάδος του Οίακα. Αυτές ήταν αρκετές για να χαθεί το σετ και να φτάσουμε στο 2-1. Στο τέταρτο σετ η ομάδα μας φάνηκε να μην έχει την ψυχολογία να μείνει στο παιχνίδι και έχασε με 3-1. Κρατάμε τη καλή εμφάνιση,έχουμε παράπονα για τη διαιτησία κυρίως στο τρίτο σετ και συνεχίζουμε.

Επόμενος αγώνας ΣΑΒΒΑΤΟ 26/1/2019 18.00 ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΥΣ με αντίπαλο την ομάδα του Σπαρτιατικού που είναι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Επίσης το ΣΑΒΒΑΤΟ 26/1/2019 στο κλειστό του Άστρους 13.30 και 15.00 αγωνίζονται οι κορασίδες και παγκορασίδες του συλλόγου μας.

Ελπίζουμε στη παρουσία σας για την στήριξη της ομάδας μας!